Mieszkańcy Warzyc aktywnie obchodzili Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada.

Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Sołecką zorganizowało przemarsz z flagą. Ponad 50 osób w każdym wieku przyszło z własnymi flagami, by w asyście strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej przejść ulicami wsi.

W Domu Ludowym w Warzycach odbyło się Dyktando Patriotyczne pod patronatem Wójta Gminy Jasło zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Wsi Warzyce. W kategorii klas IV-VII szkoły podstawowej wzięło udział 15 osób. W kategorii otwartej swoje umiejętności sprawdziło 30 osób.

Teksty obu dyktand były wymagające, ale jak podkreślali sprawdzający, to nie trudne wyrazy stanowiły wyzwanie, bo na te uczestnicy zwracali szczególną uwagę. Pułapką okazały się te prostsze wyrazy, szczególnie duże i małe litery, w których uczestnicy popełnili najwięcej błędów.

Podczas poprawiania prac chór Laurenti pod batutą Pana Mateusza Gałuszki uświetnił wieczór koncertem pieśni patriotycznych. Dla każdego uczestnika przygotowano upominki. Dla najlepszych czekały atrakcyjne nagrody.