I Turniej Mikołajkowy Szkół Podstawowych

Dodano: 19.12.2013
A A A
W dzień św. Mikołaja w hali sportowej przy Zespole Szkół w Szebniach miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Odbył się bowiem Turniej Mikołajkowy Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej.


W dzień św. Mikołaja w hali sportowej przy Zespole Szkół w Szebniach miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Odbył się bowiem Turniej Mikołajkowy Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej.Turniej zorganizowała Gmina Jasło wraz z LKS „Jasiołka” Szebnie. W zawodach tych wzięło udział sześć szkół z okolicznych miejscowości (Szebnie, Warzyce, Niepla, Tarnowiec, Sieklówka, Brzyszczki - Szkoła Nr 10 w Jaśle).

Młodzi adepci piłki nożnej rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Kategorię starszą tworzyli chłopcy (choć nie brakowało dziewczyn) z roczników 2001 i 2002, a kategorię młodszą zawodnicy urodzeni w latach 2003 i 2004. Od pierwszego meczu było widać wielkie zaangażowanie i poświęcenie uczniów biorących udział w turnieju.Jak to w takich turniejach bywa ktoś musiał wygrać, a ktoś przegrać. W kategorii starszej najlepsza okazała się drużyna z Brzyszczek (Szkoła Nr 10 w Jaśle). Indywidualne wyróżnienia również trafiły do zawodników z tej szkoły, najlepszym strzelcem okazał się Michał Rakoczy który zdobył aż 16 goli, a statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała w ręce Wiktora Toporowicza. Rozgrywki młodszej kategorii wygrała Społeczna Szkoła Podstawowa z Sieklówki. Najlepszym strzelcem okazał się uczeń Szkoły Podstawowej z Szebni Eryk Gałuszka który trafiał do siatki przeciwników 8 razy. Najlepszym bramkarzem okazał się Tomasz Dąbrowski (Sieklówka).Mamy nadzieję, że za rok o tej samej porze będzie miała miejsce druga edycja Turnieju Mikołajkowego, stając się tym samym impreza cykliczną.  Turniej ten jest pierwszym etapem pozyskania dla sportu w Szebniach młodych ludzi uczących się jeszcze w Szkołach Podstawowych i Gimnazjach. Przy klubie sportowym „Jasiołka” Szebnie od stycznia ruszają bowiem treningi dla chłopców urodzonych w latach 2002, 2003 i 2004.

R. Czekalski


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności