dzień ziemi w Łaskach

Dodano: 26.04.2019
A A A

W dniu 23.04.2019r zostały przeprowadzone warsztaty plastyczno – techniczne oraz sprzątanie terenu z okazji „ Dnia Ziemi”.

Celem każdego „Dnia Ziemi” jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Dlatego też uczestnicy świetlicowych zajęć w Łaskach postanowili włączyć się czynnie w tę szczytną akcję. W czasie warsztatów plastycznych powstała kolorowa gazetka przypominająca o „Dniu Ziemi” oraz plakaty ukazujące znaczenie tego święta. Następnym tematem zajęć była pogadanka na temat dokładnego sortowania śmieci oraz recycling i formy jego wykorzystania. Z pomysłów młodych uczestników powstały ciekawe i zaskakujące, a czasem bardzo przydatne i funkcjonalne przedmioty codziennego użytku. Podczas zajęć wykorzystano surowce, które zwykle trafiają do śmieci, a były to m.in. plastikowe opakowania, tutki po papierze toaletowym, butelki PET, gazety, ulotki, itp. Na zakończenie warsztatów uczestnicy wspólnie z opiekunem zbierali śmieci wokół budynku świetlicy. Wspólne popołudniowe dni upłynęły w wesołej i radosnej atmosferze, a uczestnicy doszli do wniosków, że wspólne zajęcia i wymyślanie  nowych form dla ,,śmieci’’ to duża frajda i wyzwanie. W ten popołudniowy dzień przynajmniej komputery miały ,,wolne’’.

E.Stachura

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności