Jubilaci z gminy Jasło świętowali "Złote Gody"

Dodano: 30.09.2019
A A A
    28 września 2019 r. w Domu Ludowym w Warzycach odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Oprócz dostojnych Jubilatów wzięli w niej udział: Wójt Gminy Jasło – Wojciech Piękoś, radni: Piotr Wilk i Mariusz Augustynek, dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury – Joanna Duć-Acela i Małgorzata Jakubowska, kapela „Jaślanie” i pracownicy Urzędu Gminy Jasło.
 
    Zgromadzonych powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Anna Witalis, składając wszystkim parom małżeńskim wyrazy uznania i szacunku za dochowanie przysięgi małżeńskiej i długoletnie w niej trwanie.
 
    Wójt Gminy Jasło – Wojciech Piękoś, zwracając się do Jubilatów stwierdził, że bezsprzecznie wielką wartością jest rodzina, w której doświadczenie starszych i przykład ich życia są bezcennym wzorem dla młodych pokoleń. Dekorując dostojnych gości medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę podkreślił, że Złote Gody są jubileuszem niezwykłym, a odznaczenia - uhonorowaniem niezwykłych ludzi, którzy potrafili przeżyć razem ponad pół wieku.
 
   Po oficjalnej części uroczystości i wręczeniu kwiatów oraz upominków, odśpiewano tradycyjne „Sto lat”, wznosząc toast symboliczną lampką szampana. Po czym zaproszono wszystkich na skromny poczęstunek, który umilała swoimi piosenkami kapela „Jaślanie”.
 
   Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” uhonorowani zostali:
1. Marian i Stanisława Buczyńscy
2. Tadeusz i Maria Dubielowie
3. Stanisław i Katarzyna Dziedzicowie
4. Mieczysław i Helena Gajeccy
5. Edward i Maria Gierutowie
6. Kazimierz i Helena Gomułkowie
7. Anna I Jan Jaraczowie
8. Ryszard i Helena Jareccy
9. Jan i Maria Kruczakowie
10. Stanisław i Joanna Majewscy
11. Roman i Janina Myśliwcowie
12. Kazimierz i Czesława Olbrotowie
13. Tadeusz i Zofia Pancarowiczowie
14. Józef i Janina Porębscy
15. Stanisław i Fryderyka Porębscy
16. Bolesław i Czesława Potrawscy
17. Stanisław i Zofia Stecowie
18. Jan i Janina Syzdkowie
19. Franciszek i Maria Tusińscy
20. Stanisław i Irena Tutajowie
21. Józef i Janina Urbanowie
22. Adam i Helena Wietechowie
23. Emilian i Marianna Wietechowie
24. Władysław i Maria Wojdyłowie
25. Janusz i Wiesława Wyderkowie
26. Józef i Ewelina Wójtowiczowie
27. Jan i Stanisława Ziomkowie

 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności