Finaliści Ogólnopolskich Olimpiad z Języka Angielskiego

Dodano: 26.06.2019
A A A
W roku szkolnym 2018/19 uczniowie klasy V i VIII Szkoły Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach uczestniczyli w ogólnopolskich olimpiadach z języka angielskiego, w których wykazywali się rozległą wiedzą i umiejętnościami z zakresu tego przedmiotu. Świadczą o tym imponujące wyniki, jakie uzyskiwali.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica naszej szkoły - Aleksandra Szeląg, która uzyskała tytuł laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Aleksandra Szeląg  jest również laureatem wielu konkursów ogólnopolskich. Na konto jej największych sukcesów można zaliczyć: tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Olimpus”, tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Galileo”, tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego – Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua.Plus, I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Pionier”.

Drugim laureatem ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z języka angielskiego Archimedes Lingua.Plus został także uczeń klasy VIII – Szymon Świszcz. Kolejnym sukcesem naszego ucznia jest uzyskanie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Galileo”.
Warto wyróżnić sukcesy uczennicy klasy VIII – Darii Slezak – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Galileo”, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego – Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua.Plus, I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Pionier”.
Do grona laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego – Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua.Plus oraz Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Galileo” należą również: Oliwia Borkowska, Izabela Adamik, Wiktoria Porębska, Dominka Gajda.

Duży sukces osiągnął także uczeń klasy V Kamil Czarniecki, który po raz pierwszy uzyskał tytuł laureata w konkursie o zasięgu ogólnopolskim - Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua.Plus. Sukcesem Kamila jest również zdobycie tytułu laureata Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego.

Wyniki, jakie uczniowie naszej szkoły uzyskiwali w konkursach na szczeblu ogólnopolskim, świadczą o ich wielkich zdolnościach lingwistycznych oraz ogromnym potencjale wiedzy, którą z pewnością będą rozwijać na dalszych etapach swojej edukacji. Jesteśmy przekonani, że zaszczepiona pasja do nauki języka angielskiego stanie się źródłem do osiągnięcia sukcesów.

Mariola Bożek – nauczyciel języka angielskiego

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności