MOJE ZDROWIE- MÓJ SKARB - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM ORAZ WARSZTATY O ZDROWIU W ŻÓŁKOWIE

Dodano: 17.08.2017
A A A
 
26 lipca  w świetlicy wiejskiej w Żółkowie odbyły się warsztaty o zdrowiu połączone ze spotkaniem z profesjonalnym znawcą tematu - dietetykiem. W zajęciach wzięli udział uczestnicy zajęć świetlicowych z Żółkowa, Wolicy, Łask i Niegłowic. A spotkanie poprowadziła absolwentka Wydziału Dietetyki Uniwersytetu Rzeszowskiego - Daria Pawluś.

Wszyscy wiemy , jak ważną rolę w życiu odgrywa zdrowe odżywianie- to nie powinna być moda, ale konieczność. Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom styl zdrowego odżywiania, ponieważ to, jakie produkty jemy od najmłodszych lat wpływa na stan naszego zdrowia w późniejszym wieku. W dobie fast-fudów, chipsów oraz wszechobecnych słodyczy, ważne jest aby każdy  nas , a w szczególności dzieci wiedziały, jakie produkty są zdrowe, a jakie dostarczają nam tylko pustych kalorii.  

Te wszystkie jakże ważne i przydatne informacje przekazała nam Pani dietetyk posiłkując się pokazem multimedialnym, oraz prelekcją na temat zdrowych przekąsek. Uczestnicy otrzymali też przepisy na zdrowe dania np.; koktajl z jarmużu lub szpinaku, chipsy jabłkowe czy ciasteczka  z płatków owsianych. Aby  wykłady nie były tylko teorią uczestnicy robili apetyczne kolorowe szaszłyki owocowe oraz piekli zdrowe ciasteczka z płatków owsianych.  Oczywiście wszystkie przekąski zostały przez uczestników zjedzone ze smakiem, a przepisy zabrane do domu.

Mamy nadzieję, że spotkanie pozostawiło zainteresowanie i zaciekawienie zdrowszymi sposobami odżywiania. Bo czyż nie zdrowiej zjeść na podwieczorek, czy przekąskę owocowe szaszłyki lub własnoręcznie upieczone ciasteczka niż paczkę niezdrowych chipsów czy  słodyczy?

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji spotkania i warsztatów.

Jolanta Pawluś

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności