ORDERY, KRAWATY I CERTYFIKATY DLA SUPER TATY

Dodano: 22.06.2017
A A A

      
W środę 14 czerwca świetlica wiejska w Żółkowie gościła przyjaciół z placówek z Niegłowic i Łask. Spotkanie  zaowocowało warsztatami  plastycznymi z okazji zbliżającego się Dnia Taty. Temat zajęć brzmiał ,,Ordery, Krawaty i Certyfikaty dla Super Taty’’. Uczestnicy  wykonali  dla swoich tatusiów papierowe ordery ,fantazyjne krawaty oraz specjalne certyfikaty dla super taty z żartobliwym tekstem.

W piątek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych tatusiach, bo to Oni sprawiają, że umiemy jeździć na rowerze, grać w piłkę, naprawić łańcuch w rowerze , a także wiele, wiele innych super przydatnych umiejętności.

Historia tego święta sięga roku 1910, kiedy to jego inicjatorka, niejaka Sonora Smart Dodd, postanowiła uczcić pamięć wszystkich ojców i podziękować im za trud przy wychowaniu dzieci. Te pierwsze obchody Dnia Ojca, zorganizowane w amerykańskim miasteczku Spokane, odbywały się jako odpowiedź na Dzień Matki, zaproponowany kilka lat wcześniej. Niestety, święto ojców nie zyskało tak dużej popularności na świecie. W Polsce obchodzone jest już od kilkudziesięciu lat i jest coraz bardziej znane. Po raz pierwszy polscy ojcowie świętowali w 1965 roku./źródło-radio ZET/  

WSZYSTKIM  TATUSIOM ŻYCZYMY ZDROWIA, CIERPLIWOŚCI  ORAZ  NIEUSTAJĄCEJ  DUMY  ZE SWOICH POCIECH.

 
Wiemy jak ciężko pracujesz tato!
Bardzo Cię wszyscy kochamy za to
a także za Twe szlachetne serce,
w którym rodzina pierwsze ma miejsce!
W ten dzień świąteczny przyjmij podziękę
za wiarę, mądrość, ojcowską rękę.
Wysłuchaj życzeń co z serca płyną:
Niech wichury mroźne Ciebie ominą!

 
J.Pawluś
 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności