Robot, który mieszka w bibliotece

Dodano: 12.04.2019
A A A
Kolejne spotkanie z zakresu programowania odbyło się w dniu 10 kwietnia br. Uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osobnicy poznali niezwykłego robota. W ciekawy sposób przedstawiły go bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

Interaktywny robot edukacyjny uczy dzieci mądrego wykorzystywania nowych technologii poprzez zabawę. Rozwija ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Uczniowie poznali stopniowo podstawy programowania, aby później poprzez ćwiczenia rozwinąć swoje zdolności – pamięć i wyobraźnię. Uruchamiając specjalną aplikację mobilną, mogły zaprogramować robot,a aby mógł wykonywać ich polecenia. Photon na specjalnej macie mógł wykrywać przeszkody, wyczuwać dotyk, reagować na dźwięk. Potrafił się również przemieszczać. Organizatorem lekcji edukacyjnej była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

                                                                                                                Filia GBP w Osobnicy

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności