Sukces w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym

Dodano: 08.01.2018
A A A
 
W dniu 24 października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Opaciu uczestniczyli w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Test konkursowy został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych: poziom 1 – klasy I-III, poziom II – klasy IV-VI i poziom 3 – klasa VII i klasy gimnazjum.

Naszą szkołę godnie reprezentowało 21 uczniów. Ich wysiłek został nagrodzony, bowiem wśród szczególnie utytułowanych znalazła się uczennica klasy trzeciej Magdalena Betlej, która zajęła II miejsce w kraju i otrzymała tytuł Mistrza Ortografii. Na pochwałę zasługuje również najmłodsza uczestniczka konkursu Gabriela Gustek z klasy drugiej. Dziewczynka uzyskała 10 pozycję w kraju i także zdobyła tytuł Mistrza Ortografii. Dodatkowo dyplomy wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Rusin z klasy VI oraz Sandra Wachowicz z klasy VII.   

 Wszyscy uczestnicy rzetelnie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli – p. Ewy Marchewki, p. Jolanty Czyżowicz i p. Anny Kaszowicz-Rumińskiej. Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, serdecznie im gratulujemy i mamy nadzieję, że te wysokie lokaty staną się początkiem do osiągania kolejnych sukcesów w tej jakże trudnej dziedzinie, jaką jest ortografia polska.
 
SP OpacieCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności