XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

Dodano: 31.01.2020
A A A
Śpiewanie kolęd i pastorałek należy do tradycji chrześcijańskiej, zapewniającej piękną oprawę świąt Bożego Narodzenia, a zarazem przekazującej prawdę o przyjściu Jezusa na świat. 31 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach na scenie wśród świątecznej dekoracji zabrzmiały kolędy i pastorałki, zarówno te z dawnych lat, jak i współczesne, podczas XVIII Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, kultywowanego i organizowanego przez tę szkołę już od tylu lat. W konkursie uczestniczyło 53 uczniów (w I kategorii - 16 osób, w II kategorii - 23, a w III kategorii - 14) ze szkół z powiatu jasielskiego, m.in. z: Osobnicy, Opacia, Trzcinicy, Warzyc, Jareniówki, Szebni, Harklowej, Kołaczyc, w tym z miasta Jasła: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, ZS Społecznych oraz Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Szebniach i Szkoła Podstawowa w Potoku. Na wstępie uczestników konkursu i ich opiekunów powitał dyrektor szkoły - Paweł Rozmus, który również przedstawił tegoroczne jury w składzie: Przewodnicząca - Aleksandra Piękoś - nauczyciel muzyki w SP nr 4 w Jaśle oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle, Irena Pikul - nauczyciel muzyki w SP w Jedliczu, Daniel Mrugał - nauczyciel muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, Iwona Mularz - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Rzeszowie oraz Marcin Krupa - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Kołaczycach. Całość konkursu poprowadzili: Kamila Dubiel, Natalia Koczera i Sebastian Drabik.

Prezentacje rozpoczęli najmłodsi, a więc przedstawiciele oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III szkół podstawowych, potem zaprezentowali się uczniowie klas IV-VI, a zakończyli najstarsi - uczniowie klas VII-VIII. Każdy z występów nagradzany był wielkimi brawami przez widownię, która z uwagą słuchała tych bardziej i mniej znanych kolęd i pastorałek. Po występach wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast laureatom i wyróżnionym wręczono nagrody rzeczowe. Głównymi trofeami tego roku były statuetki.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

I KATEGORIA KLAS O - III szkoły podstawowej

I miejsce - Antoni Stec - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Szebniach
II miejsce - Zuzanna Gacek - SP w Warzycach
II miejsce - Aleksandra Szlachta - SP w Potoku
III miejsce - Amelia Ulaszek - SP w Szebniach
III miejsce - Martyna Berkowicz - SP nr 1 w Jaśle
Wyróżnienie: Jakub Zegarowski - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Szebniach
Wyróżnienie: Nadia Targ - SP w Potoku
Wyróżnienie: Norbert Kozioł - SP nr 1 w Osobnicy

II KATEGORIA KLAS IV - VI
 
I miejsce – Bartosz Klęba- SP w Harklowej
II miejsce – Kamila Buglewicz– SP nr 4 w Jaśle
II miejsce - Anna Kiszka - SP nr 4 w Jaśle
III miejsce – Julia Bara - SP nr 6 w Jaśle
III miejsce – Kamila Zawada - SP w Szebniach
III miejsce - Michał Szynal - SP w Trzcinicy
Wyróżnienie: Gabriela Gustek - SP w Opaciu
Wyróżnienie: Ewelina Hanula - SP nr 2 w Jaśle
Wyróżnienie: Kinga Gwoździańska - SP w Trzcinicy


III KATEGORIA KLAS VII-VIII

I miejsce –Karolina Polak - SP w Warzycach
II miejsce –Nikola Bigos - SP nr 1 w Osobnicy
II miejsce – Julia Skiba - SP nr 2 w Jaśle
III miejsce – Zuzanna Niebieszczańska - Zespół Szkół Społecznych w Jaśle
Wyróżnienie: Aleksandra Kmiecik - Goleń - SP nr 6 w Jaśle

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Wójt Gminy Jasło, który był jednym z głównych sponsorów.

Organizatorzy konkursu również gratulują wszystkim nagrodzonym i życzą dalszych sukcesów, a ich opiekunom dziękują za profesjonalne przygotowanie swoich uzdolnionych uczniów.

SP Szebnie

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności